Molėtų socialinės paramos centras versija neigaliems mail Svetainės medis
Apie mus |Veikla |Kontaktai |Klauskite |Pranešimai |Projektai |Viešieji pirkimai
Molėtų socialinės paramos centras

 

Pranešimai
MOLĖTŲ SOCIALINĖS PARAMOS CENTRO DARBUOTOJAI DALYVAVO KONFERENCIJOJE 2014.10.28

Spalio 21 dieną Vilniuje, ,,Panoramos“ viešbutyje vyko konferencija ,,Socialinės atskirties mažinimas įtraukiant piliečius“, kurioje dalyvavo Molėtų socialinės paramos centro socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeimomis ir socialinės paramos skyriaus socialinė darbuotoja.

Nuotraukoje: Molėtų socialinės paramos centro bei socialinės paramos skyriaus socialinės darbuotojos kartu su Pagalba daiktais.lt projekto vadove Marija Šaraite ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėju Justu Pankausku.

Konferencijos metu gerumo tinklo kūrimą – kaip vieną iš galimybių mažinti socialinę atskirtį, pristatė gerumo tinklo vadovė Marija Šaraitė. Gerumo tinklas (kurį sudaro du projektai Pagalbadaiktais.lt ir Pagalbadarbais.lt) – tai atviras visiems Lietuvos žmonėms tinklas, kuris jungia tuos, kam reikalinga pagalba įvairiais daiktais bei darbais ir tuos, kurie gali tą pagalbą suteikti.

Pagalbadarbais.lt – tai ketverius metus gyvuojančio projekto Pagalbadaiktas.lt vystymo iniciatyva. Projektą ,,Pagalbadarbais.lt – efektyviam socialinių problemų sprendimui“ įgyvendina ,,Geros valios projektai“ Projekto partneris LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Pagalbadaiktais.lt ir Pagalbadarbais.lt – tai internetinė informacinė platforma, kurioje galima rasti stokojantiems reikalingų daiktų poreikius ir pranešti apie savo norimus dovanoti daiktus.
Savanoriai kuratoriai yra pagrindiniai projekto įgyvendintojai, tarpininkaujantys tarp stokojančiojo ir dovanotojo, todėl sėkmingam projekto gyvavimui ir savanorių tinklo vystymui reikalinga savanorių pagalba. Kuo daugiau aktyvių kuratorių veikia projekte, tuo didesniam skaičiui sunkiau gyvenančių žmonių yra padedama.

Per keturis projekto veiklos metus buvo padovanota virš 3000 daiktų, kuriuos gavo virš 1000 stokojančiųjų asmenų.

Per Pagalbadaiktais.lt galima padovanoti nereikalingus, tačiau vis dar tinkamus naudoti daiktus – drabužius, avalynę, baldus, buitinę techniką, namų tekstilę, įvairius daiktus kūdikiams ir vaikams. Šie daiktai pasieks stokojančius asmenis, kuriems labiausiai reikia paramos: vienišus tėvus/motinas, daugiavaikes šeimas, mažas pajamas gaunančias šeimas, jaunas šeimas su vaikais, negalią turinčius žmones ar vienišus senjorus. Savanorių pagalba į internetinę sistemą yra registruojami įvairių daiktų ir darbų poreikiai, o po to žmonės pagal savo galimybes gali atrasti, kam ir kuo padėti.

Gerumo tinklo vadovė Marija Šaraitė pabrėžė, jog dalyvavimas projektinėje veikloje stiprina žmonių bendruomeniškumą, nes daugumą darbų reikia atlikti tiesiogiai susitinkant su parama stokojančiu asmeniu, daiktai dažniausiai yra dovanojami savo kraštiečiams. Tai suartina kaimynus, priverčia pažinti kitus bendruomenės narius ar miestelėnus, paskatina vieni kitiems padėti daiktais ar paslaugomis ir pastebėti, kam šalia yra reikalinga pagalba.

Konferencijoje pranešimus skaitė D. Valiuška ,,Ką suteikia Pagalbadaiktais.lt platforma?“, A. Rusteikienė ,,Verslo požiūrį į paramą“, B. Jatautaitė ,,Valstybės socialinės politikos gairės“.

Vėliau visi dalyviai pasiskirstė į darbo grupes, kuriose turėjo galimybę gilinti teorines žinias, vyko praktiniai užsiėmimai temomis: „Kaip emocijos gali padėti dirbti?“, „Kaip efektyviai planuoti savo laiką?“, „Kaip bendrauti, kad visi būtų patenkinti?“, „Kaip poreikį paversti patrauklia galimybe?“, „ Kaip tobulinti Pagalbadaiktais lt ir Pagalbadarbais.lt iniciatyvas?“.

Socialinės darbuotojos džiaugėsi konferencijos metu įgytomis žiniomis, padėsiančiomis efektyviau teikti pagalbą, mažinant Molėtų rajono žmonių socialinę atskirtį.

Norintiems prisidėti prie Gerumo tinklo, padėti pagalbos gavėjui, kreiptis į kuratorių Aureną Širvinskienę, tel.: 8 607 90074, 8 686 33065, el. p.: a.sirvinskiene@parama.moletai.lt


Socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis
Aurena Širvinskienė
 

back   Atgal
Kontaktai

Molėtų socialinės paramos centras

Graužinių g. 2 Molėtai,
tel./faks. (8 383 ) 51 487

Įmonės kodas 188713552
Darbo laikas I-IV 8.00-17.00, V 8.00-15.45

maps
© Molėtų socialinės paramos centras Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainiu kurimas