Molėtų socialinės paramos centras versija neigaliems mail Svetainės medis
Apie mus |Veikla |Kontaktai |Klauskite |Pranešimai |Projektai |Viešieji pirkimai
Molėtų socialinės paramos centras

 

Pranešimai
Vaikų svajonės pildosi jau ketvirtus metus 2015.10.26

Molėtų socialinės paramos centras ketvirtąjį kartą prisidėjo prie projekto „Vaikų svajonės“, startavusio š. m. spalio 22 dieną.

Šis projektas sukurtas tam, kad kuo daugiau vaikų, augančių sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gautų kalėdines dovanas apie kurias svajoja. Jei ne geri žmonės, pildantys svajones, daugelis šių vaikų per gražiausias metų šventes nesulauktų išsvajotų dovanų.

Praeitais metais „Vaikų svajonės“ projekto metu buvo surinkta 115 vaikų svajonių ir visos buvo išpildytos. Šiais metais socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeimomis surinko 99 mažųjų molėtiškių svajonių ir tikisi, jog visos bus išpildytos. Startavus projektui, darbuotojos buvo maloniai nustebintos ir pradžiugintos žmonių gerumu, nes per dvi dienas buvo pasirinktos net 35 vaikų svajonės.

Šiais metais populiariausios svajonės – mašina su pultu ir sportiniai bateliai. Vaikų svajonės įvairios ir gražios, vienų jau seniai sugalvotos, kitų vaikų svajotos ir kurtos, padedant socialinėms darbuotojoms. Mažieji molėtiškiai svajoja apie krepšinio, futbolo kamuolius, rogutes, palapines, žaislines gitaras, kuprines, kalbančias lėlytes, šachmatus, šaškes, paspirtukus, parfumerijos rinkinius, svarmenis, knygą apie gamtą, karišką sraigtasparnį ir kt.

Vaikų norai įdomūs, jie svajoja originaliai leisti laisvalaikį, išbandyti naujoves, neatsilikti nuo bendraamžių: „Svajoju gauti muzikinį kilimėlį, kuris groja kelias melodijas, skleidžia skirtingų muzikos instrumentų garsus, man patinka klausytis muzikos, dainuoti, todėl norėčiau išbandyti kažką naujo“, „Svajoju apie mirksinčius sportinius batus, nes tokių dar neturėjau, noriu būti visų pastebimas“. Patys mažiausieji svajotojai, keturmetis broliukas ir trimetė sesutė jau seniai sugalvoję savo norus: „Aš noriu paspirtuko, būsiu „kietas“ ir raliuosiu kieme“. Broliukui pritaria sesutė: „Aš irgi noriu paspirtuko, kaip brolis, irgi raliuosiu“. Vienuolikmetis paauglys jau vasarą žinojo savo svajonę: „Noriu krepšinio kamuolio, nes didieji žaidžia, o man neduoda, stoviu ir laukiu, kad man pames“.

Vaikai galvoja apie savo ateitį, svajoja kuo norėtų būti užaugę, todėl savo svajones sieja su būsima profesija: „Labai noriu didelės gaisrinės mašinos su šviesom. Man jos labai gražios, mačiau, kaip dėdės gaisrininkai gaisrą gesino, gal ir aš toks būsiu“, „Svajoju gauti policijos visureigį, nes užaugęs noriu būti policininkas. Mano tėvelis žuvęs...“. Mažieji molėtiškiai svajoja apie dovanas, kurios padėtų mokytis, tobulėti: „Mano svajonė turėti tokią knygą, kuri man padėtų geriau pažinti gamtą, augalus, žvėrelius, paukščius, vabalus...“, „Aš pradėjau lankyti mokykloje choro būrelį, labai norėčiau išmokti skambinti gitara. Tikros gitaros man dar nereikia, norėčiau turėti vaikišką ir bandyčiau mokytis ant jos skambinti“, „Man labai patinka spręsti užduotis iš knygučių, bet jų neturiu daug, norėčiau gauti dovanų visokių užduočių knygelių, kad prieš mokyklą viską išmokčiau“.

Šiais metais viena iš populiariausių svajonių - sportiniai bateliai, leidžia manyti, kad vaikai laisvalaikį mėgsta leisti aktyviai, jiems patinka sportuoti, siekti rezultatų, pralenkti bendraamžius: „Svajoju apie greitus sportinius batus, tuos kuriuos turiu – sunkūs, nepatogūs, negaliu greitai bėgti ir visuomet lieku paskutinis“, „Labai norėčiau turėti NIKE sportinius batelius, nes jie labai gražūs ir sakė patogūs, ir greitai galima su jais bėgioti“, „Mano svajonė turėti firminius kedus. Kai mama nuperka paprastus, pigiausius, jie labai greitai suplyšta, o aš mėgstu žaisti futbolą“, „Aš labai noriu kedų krepšiniui žaisti. Su krepšinio batais lengviau bėgioti, galima daugiau pašokti į orą“. Vaikų svajonėse atsispindi rūpestis ir noras stiprinti savo sveikatą: „Esu smulkaus kūno sudėjimo, man būtina stiprinti raumenis. Labai norėčiau būti stipresnis, svajonei įgyvendinti reikia svarmenų“, „Man labai reikia USB rakto, nes lankausi pas psichologę, kuri duoda filmukus, juos reikia įrašyti, kad galėčiau žiūrėti namuose“, „...aš prastai naktį išsimiegu, todėl labai norėčiau gauti antčiužinį, kad gerai pailsėčiau“.

Projekte dalyvaujantys vaikai gyvena sunkesnėmis socialinėmis sąlygomis, todėl neretai jų norai būna paprasti ir praktiški. Vaikai pasakodami apie savo svajones pabrėžia, kad su šv. Kalėdomis atkeliauja šaltukas, todėl nori gražiai ir šiltai apsirengti, miegoti gražiuose, šiltuose pataluose: „Artėja žiema, todėl labai norėčiau šiltos striukės, kad nebūtų šalti vėjai ir pūgos baisios“, „Svajoju gauti žieminius batus. Mama nuperka, bet jie greitai permirksta, per pamokas būna šlapios kojos“, „Labai norėčiau šiltų žieminių batų, nes artėja žiema, o mano močiutė sako, jeigu kojoms bus šilta, tai ir visai bus nešalta“, „Aš norėčiau turėti labai gražią patalynę, kad gulėdamas lovoje jausčiausi kaip princas ir sapnuočiau tokius pat gražius sapnus“, „Norėčiau patalynės su linksmais žvėreliais, kad man norėtųsi kuo greičiau atsigulti ir būti tarsi tarp draugų“, „Visai būtų miela ir šilta gauti dovanų antklodę, nes mano antklodė labai sena ir nebešildo“.

Mažieji svajotojai labai tikisi, kad jų norai išsipildys ir iš anksto dėkoja svajonių pildytojams: „Būsiu labai dėkinga, jei kas išpildys mano norą“, „...gal atsiras gera teta ar dėdė ir išpildys mano svajonę“, „Tikiu, kad ta diena ateis, kai turėsiu savo dviratį“.

Kviečiame visus geros valios molėtiškius prisidėti prie šio projekto ir išpildyti tų vaikų svajones, kurių gyvenimas nėra toks šviesus, koks turėtų būti. Juk išpildyta svajonė vaikui suteiks ne tik šypseną veide, bet ir džiaugsmą visus ateinančius metus.

Norinčius prisijungti prie projekto, kviečiame apsilankyti projekto svetainėje www.vaikusvajones.lt ir išsirinkti vaiko svajonę. Projekto svetainėje talpinamos 2-14 m. amžiaus vaikų svajonės. Dovanas bus galima įteikti vaikui asmeniškai ar perduoti Socialinės paramos centrui. Dovaną galima pirkti bet kurioje internetinėje parduotuvėje, pristatymo adresą nurodant Socialinės paramos centrą. Svajonės kaina neturi viršyti 60 Eur. Svajonėms išpildyti nebūtinai reikalingi nauji daiktai. Gal turite nenaudojamą dviratį, ar žaislų, kuriais niekas nebežaidžia, pradžiuginkite vaikus juos padovanodami. Jei norite išpildyti vaiko svajonę, bet neturite galimybių naudotis internetu, užeikite į Socialinės paramos centrą ar paskambinkite, mes padėsime pasirinkti svajonę. Labiausiai skatiname svajones išpildyti asmeniškai, juk šiems vaikams brangi ne tik gauta dovana, bet ir gerų žmonių dėmesys ir pavyzdys.

Mūsų adresas:
Molėtų socialinės paramos centras
Vilniaus g. 45
Tel.: 8 383 532 07
Mob.: 8 607 90013

Vyresn. socialinė darbuotoja
Dalia Umbrasienė
 

 

back   Atgal
Kontaktai

Molėtų socialinės paramos centras

Graužinių g. 2 Molėtai,
tel./faks. (8 383 ) 51 487

Įmonės kodas 188713552
Darbo laikas I-IV 8.00-17.00, V 8.00-15.45

maps
© Molėtų socialinės paramos centras Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainiu kurimas